لوگو دارالعلوم نوبندیان

مسابقهٔ «مشاعره» و «سرودخوانی» در دارالعلوم نوبندیان برگزار شد

به گزارش واحد خبر دارالعلوم نوبندیان، مسابقهٔ «مشاعره» و «سرودخوانی» طلاب این مدرسه، شامگاه چهارشنبه، ۱۹ آبان ۱۴۰۰، باحضور و داوری اساتید و استقبال پرشور طلاب و شرکت‌کنندگان برگزار شد.
در این دوره مسابقه، در بخش «سرودخوانی» پانزده گروه سرود و تک‌خوان، و در بخش «مشاعره» هفت نفر به رقابت پرداختند.

اسامی نفرات برتر مسابقهٔ «مشاعره» و «سرودخوانی» در دارالعلوم نوبندیان

محمدامین ملاحی، مقبول کلمتی و عذیر محمدی‌نیا به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را در بخش سرودخوانیِ تک‌نفره کسب کردند.
همین‌طور در بخش سرودخوانی گروهی، گروه‌های «فاروق اعظم» با اجرای علی هونک‌زهی و عبدالوحید بهرامزهی و گروه «پیامبر مهربانی‌ها» با اجرای عمران بریسی و محمد جهانبانی به ترتیب رتبه‌های اول و دوم به‌دست آوردند.
در بخش مشاعره نیز آقایان اکبر بادفر و نعمت‌الله براهویی به ترتیب رتبه‌های اول و دوم را کسب کردند.

مولانااویسی: در فضای مدارس به برنامه‌های انگیزشی هم پرداخته شود

مولانا محمدیعقوب اویسی استاد برجستهٔ دارالعلوم نوبندیان طی مصاحبه‌ای، هدف از برگزاری این مسابقه را ایجاد روحیه و نشاط در طلاب عنوان کردند و گفتند: لازم است در فضای مدارس علاوه‌بر مسائل آموزشی و تربیتی به بعضی برنامه‌های انگیزشی و نشاط‌آور هم پرداخته شود.
ایشان «حفظ شعر» را سبب شکوفایی استعداد طلاب دانستند و گفتند: طلاب حتما حفظ شعر را در برنامه داشته باشند و اشعار خوب و نغز را حفظ کنند. طلبه‌ای که بتواند در هفته ۵ بیت شعر حفظ کند، خیلی می‌تواند موفق شود.
مولانا اویسی در ادامه افزودند: سرودخوانی از قدیم‌الأیام در میان طلاب از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است و می‌تواند یکی از ابزارهای دعوت و اصلاح قرار گیرد. چه‌بسا ممکن است تأثیر آن از یک سخنرانی هم بیشتر شود.
ایشان در پایان تأکید کردند: متأسفانه احساس می‌شود در سال‌های أخیر کیفیت اجرا و محتوای سرودها مقداری اُفت کرده است و دیگر سرودها آن تأثیر قبلی را ندارند. شاید یک علت آن نبود شور و سوز درون در اجراست که سرودخوانان عزیز باید خیلی به آن توجه کنند. از قدیم گفته‌اند که هرچه از دل برآید، لاجرم بر دل نشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *