لوگو دارالعلوم نوبندیان

امتحانات نوبت اول دارالعلوم نوبندیان آغاز شد

امتحانات نوبت اول دارالعلوم نوبندیان در سال تحصیلی جاری (۴۵-۱۴۴۴ق) از صبح امروز چهارشنبه، ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ محرم ۱۴۴۵، در مسجد جامع نوبندیان آغاز شد.

امتحانات نوبت اول دارالعلوم نوبندیان در سال تحصیلی جاری (۴۵-۱۴۴۴ق) از صبح امروز چهارشنبه، ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ محرم ۱۴۴۵، در مسجد جامع نوبندیان آغاز شد.
براساس برنامه اعلامی شورای آموزشی دارالعلوم نوبندیان، امتحانات نوبت اول این مرکز چهارشنبه آینده به پایان می‌رسد. از صبح شنبه ۲۸ مرداد دروس مدرسه از سر گرفته می‌شود.
امتحان کلاس‌های حفظ و روخوانی قرآن کریم نیز در همین بازه برگزار می‌شود.
مولانا مفتی محمدقاسم قاسمی، حفظه‌الله، باحضور در نخستین جلسهٔ امتحانی طلاب، طی سخنانی کوتاه هدف از امتحانات را «تازه‌شدن فکر آخرت» و «ارزیابی آموخته‌ها» عنوان کردند و گفتند: این امتحانات باید ما را به یاد امتحان بزرگ آخرت بیندازد و باید برای چاره‌اندیشی بکنیم. همین‌طور نتایج این امتحانات وضعیت درس‌خواندن چند ماه گذشته شما را نشان می‌دهد. می‌توان با بررسی نتایج امتحانات، برای آینده تصمیمات بهتری گرفت.
ایشان به طلاب توصیه کردند: قدر ایام امتحان را بدانید. در این روزها ذهن فعال است. چندین برابر بهتر کار می‌کند، چون یکسو است. تمرکز آدمی بالا می‌رود. تازه شخص به صلاحیت و استعداد خود پی می‌برد. مسائلی را که قبلا فهمیدنش سخت بوده، در این روزها به‌راحتی می‌فهمد.
مولانا قاسمی افزودند: در هرکاری باید رجوع إلی‌الله باشد. حضرت حکیم‌الأمت مولانا اشرفعلی تهانوی، رحمه‌الله، می‌فرماید که من هیچ نامه و استفتایی را بدون توجه به الله متعال جواب نداده‌ام. شایسته است که لحظهٔ ورود به جلسه آزمون نماز حاجت و این دعا «رَبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا» را بخوانیم.
ایشان تأکید کردند: در پاسخ‌دادن به سؤالات عجله نکنید. بعد از پاسخ دادن، پاسخ‌ها را مرور کنید. واضح و روشن با خط زیبا و خوانا بنویسید. بعد از امتحان به فکر امتحان بعدی باشید و خودتان را درگیر امتحانات گذشته نکنید.
➖ شایان ذکر است، امتحانات مدارس دینی بلوچستان در طول سال تحصیلی در سه نوبت برگزار می‌شود. نوبت سوم امتحانات به صورت هماهنگ استانی و از طرف شورای هماهنگی مدارس علوم دینی سیستان و بلوچستان در پایان سال تحصیلی برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *